Category: AKTUALE

1 77 78 79 80 81 93 790 / 923 POSTS
Në vorbullën e varfërisë

Në vorbullën e varfërisë

Nga : Pranvera Berati Askush nuk zgjedh të lindë i varfër, por varfëria nuk të kërkon leje, thjesht të mbërthen me kthetrat e saj. Të mbërthen aq f ...
Policia bashkiake ‘bastis’ Romët në Tiranë, brenda muajit gusht rregjistoren 50 raste

Policia bashkiake ‘bastis’ Romët në Tiranë, brenda muajit gusht rregjistoren 50 raste

Gjatë muajit Gusht janë regjistruar më shumë se 50 raste ku Policia Bashkiake dhe Policia e Rendit kanë sekuestruar biçikletat,motorrat deri dhe kar ...
Leandro, 7-vjeçari që mposhti autizmin në Elbasan

Leandro, 7-vjeçari që mposhti autizmin në Elbasan

Marrë nga Njëkomb.com ​Pas 4 vjetësh terapi, Leandro Toçi është kthyer tashmë në një motivim të fortë për të 60  fëmijët që si ai, trajtohen në ...
​Një njeri për “kurban”, Zot mëshirë!

​Një njeri për “kurban”, Zot mëshirë!

Nga Klaudio Ndreca Në një ditë të tillë feste mbarëkombëtare, ashtu siç rrallë herë ndodhë, kjo e sotmja ngelet padyshim një ditë ndryshe nga të tjera ...
Alarmi në Itali/ Qindra shqiptarë braktisin fëmijët në rrugët tona

Alarmi në Itali/ Qindra shqiptarë braktisin fëmijët në rrugët tona

“Kalojnë kufirin me autobusë turistikë. Janë të shoqëruar nga të afërm, shokë ose edhe nga vetë prindërit e tyre. Sapo arrijnë në Itali deklarojnë ...
Vërtet i erdhi keq “Medias” për komunitetin Egjiptian ?!!!

Vërtet i erdhi keq “Medias” për komunitetin Egjiptian ?!!!

Nga Gentian Sejrani Menjëherë pas publikimit të znj. Senida Mesi në postin e zv Kryeministres nga z.Rama, mediat nisën të krijonin “scoopin mediatik” ...
Librazhd/ Drama e burrit që bëri të pamundurën për të arsimuar fëmijët por ato e rrahën dhe e dëbuan nga shtëpia

Librazhd/ Drama e burrit që bëri të pamundurën për të arsimuar fëmijët por ato e rrahën dhe e dëbuan nga shtëpia

Të gjithëve na kanë ndodhur të kemi konflikte në familje të cilat mund të përfunojnë në paqe, por ka edhe raste kur dëbohesh nga shtëpia. “Djali im ...
Apeli i 62-vjeçarit: Ja arsyeja absurde pse nuk përfitoj statusin” i  paaftë për punë

Apeli i 62-vjeçarit: Ja arsyeja absurde pse nuk përfitoj statusin” i paaftë për punë

Nga: Pranvera Berati Të shumta janë rastet kur persona me aftësi të kufizuar nuk përfitojnë “statusin e paaftësisë”. Për një arsye apo tjetër ata pen ...
Braktiset nga familja dhe “vritet “nga komentet për bashkëshortin me ngjyrë

Braktiset nga familja dhe “vritet “nga komentet për bashkëshortin me ngjyrë

Racizmi është një ndër fenomenet më të përhapura në mbarë botën, por më së shumti në vendin tonë. A ka dashuria ngjyrë?? Mesa duket për një vajzë shqi ...
Urgjencë/ Policia i heq patentën për shpejtësi. Video

Urgjencë/ Policia i heq patentën për shpejtësi. Video

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme, një qytetar nga Elbasani po dërgonte urgjencë bashkëshorten për të lindur në Tiranë. Por gjatë rrugës për në Tiranë ...
1 77 78 79 80 81 93 790 / 923 POSTS