Category: AKTUALE

1 2 3 4 5 90 30 / 893 POSTS
Berat: I vë flakën vetes,  shkak kushtet e vështira ekonomike

Berat: I vë flakën vetes, shkak kushtet e vështira ekonomike

Një 63-vjeçar nga lagjja “Çelepias” në qytetin e Beratit, ka tentuar t’i japë fund jetës duke i vënë flakën vetes pasi është lyer me benzinë. Ngja ...
Durrës:Tregu i fruta-perimeve pa kushte higjeno-sanitare

Durrës:Tregu i fruta-perimeve pa kushte higjeno-sanitare

  Tregu i  fruta- perimeve në qytetin bregdetar  frekuentohet çdo ditë nga konsumatorë të shumtë . Duke qënë i  vetmi treg i këtyre produk ...
Nxenësja e komunitetit egjiptian përzgjidhet në arenën ndërkombëtare  “Olimpiadën e Gjenive” 2019 : Gjendja financiare dhe shuma e lartë  vë në pikëpyetje prezencën e saj në këtë event

Nxenësja e komunitetit egjiptian përzgjidhet në arenën ndërkombëtare “Olimpiadën e Gjenive” 2019 : Gjendja financiare dhe shuma e lartë vë në pikëpyetje prezencën e saj në këtë event

Është kthyer tashmë prej 9 vitesh  në traditë zhvillimi i Olimpiadës :”Genius”. E quajtur ndryshe Olimpiada e Gjenive e zhvilluar në New-York , pr ...
Durrës:  Shëtitorja  ” Taulantia” vuan nga degradimi

Durrës: Shëtitorja ” Taulantia” vuan nga degradimi

  Dikur një nga shëtitoret bregdetare më të bukurat në Shqipëri,shëtitorja “Taulantia” e njohur gjërësisht me emrin “Vollga”,lëngon në kus ...
Kusarth\Elbasan: 30 familje vazhdojne te pijne uje te pijshem nga puset

Kusarth\Elbasan: 30 familje vazhdojne te pijne uje te pijshem nga puset

  30 familje në fshatin Kusarth ,njësi administrative Bradashesh  në Elbasan  vazhdojnë të pijnë ujë të pijshëm nga puset e ndërtuara prej ...
2 Prilli: Dita boterore e Autizmit !

2 Prilli: Dita boterore e Autizmit !

        Dita Botërore e Autizmit është vendosur nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, me rezolutën “6 ...
A e meritojnë çerdhen dhe kopshtin fëmijët romë? Bashkia mendon se jo

A e meritojnë çerdhen dhe kopshtin fëmijët romë? Bashkia mendon se jo

Situata e kopshteve dhe çerdheve në qytetin e Tiranës çdo muaj Qershor bëhet shqetësuese dhe kaotike, çdo prind nxiton të regjistrojë fëmijët që ata t ...
Mjerim! Nëna e 10 fëmijëve, këmbëzbathur dhe e pangrënë

Mjerim! Nëna e 10 fëmijëve, këmbëzbathur dhe e pangrënë

  Herë me bukë e herë pa ngrënë. Mes të ftohtit të dimrit dhe zhegut të verës në një shtëpi të rrënuar, një 68 vjeçare po jeton ditët e sa ...
Prej 11 vitesh nuk paguan më faturat e energjisë elektrike,as ato të ujsjellës kanalizimeve: Ja apeli i 72-vjecares

Prej 11 vitesh nuk paguan më faturat e energjisë elektrike,as ato të ujsjellës kanalizimeve: Ja apeli i 72-vjecares

  Prej 11 vitesh nuk paguan më faturat e energjisë elektrike  as ato të ujsjellës kanalizimeve. Kjo është historia e 72 vjeçares Xhevaire ...
Rriten me 2.8% pensionet nga 1 prilli, ja kategoritë që e përfitojnë

Rriten me 2.8% pensionet nga 1 prilli, ja kategoritë që e përfitojnë

    Duke filluar nga data 1 prill të këtij viti, pensionistëve në vendi iu lind e drejta të përfitojnë një rritje pensioni prej 2.8%, ...
1 2 3 4 5 90 30 / 893 POSTS