Category: LAJME

1 2 3 103 10 / 1027 POSTS
Artan Hoxha zbulon nderin që grupet kriminale iu kërkojnë politikanëve: Më vjen për të qeshur

Artan Hoxha zbulon nderin që grupet kriminale iu kërkojnë politikanëve: Më vjen për të qeshur

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar nderin që i kërkojnë grupet kriminale palëve politike.  Ai shprehet se ata kërkojnë zbatim të li ...
Britanikët boshatisin marketet pas njoftimit për ashpërsimin e masave antiCovid

Britanikët boshatisin marketet pas njoftimit për ashpërsimin e masave antiCovid

Rritja e numrit të rasteve të reja të të infektuarve me koronavirus i ka dëshpëruar britanikët. Pas njoftimit të kryeministrit Boris Johnson për masa ...
Prej muajsh pa shtëpi nga tërmeti/ Gjimnazistja, dua të bëhem avokate për të mbrojtur të drejtat e njerëzve në nevojë

Prej muajsh pa shtëpi nga tërmeti/ Gjimnazistja, dua të bëhem avokate për të mbrojtur të drejtat e njerëzve në nevojë

Goditja nga tërmeti dhe harresa nga autoritetet vendore e kanë bërë më të vështirë jetesën për familjen Tahiri nga fshtai Kullë i Sukthit. Shtëpia ...
Një vit prej kthimit nga ‘kampi i ferrit’ babai tregon ndryshimin befasues të Alvin Berishës

Një vit prej kthimit nga ‘kampi i ferrit’ babai tregon ndryshimin befasues të Alvin Berishës

Historia e Alvin Berishës, 11-vjeçarit që doli nga “kampi i ferrit”Al Hol në Siri preku zemrat jo vetëm të shqiptarëve, por edhe më gjerë dhe sidomos ...
“Aty bëhen 2-3 vrasje në ditë”, rrëqeth gazetari shqiptar: Ditëm që shkuam kishte çantë bombë të lyer me gjak

“Aty bëhen 2-3 vrasje në ditë”, rrëqeth gazetari shqiptar: Ditëm që shkuam kishte çantë bombë të lyer me gjak

Gazetari Julian Kasapi, i cili udhëtoi në Siri në kampin famëkeq Al-Hawl, ku qëndrojnë qindra fëmijë dhe gra të luftëtarëve të ISIS, ka komentuar sit ...
Studenti Mrishaj: Erion Veliaj kërkoi të më nxirte jashtë sepse nuk i pëlqen e vërteta

Studenti Mrishaj: Erion Veliaj kërkoi të më nxirte jashtë sepse nuk i pëlqen e vërteta

“Studentët dhe qytetarët e ndershëm që do të luftojnë gjithmonë për të drejtat e tyre pavarsisht propagandës boshe apo formave të tjera të presionit. ...
Psikologia Telaku: Nuk do të kishin ndodhur vetëvrasjet nga covid nëse në spitale do të kishte psikologë

Psikologia Telaku: Nuk do të kishin ndodhur vetëvrasjet nga covid nëse në spitale do të kishte psikologë

Në një intervistë për informim.al psikologia e mirënjohur, Lumnie Telaku, tregon për rëndësinë e pranisë së psikologëve në spitalet ku trajtohen pac ...
“Do të na nxjerrin rrugëve”/ Çfarë po ndodh në Selitë?

“Do të na nxjerrin rrugëve”/ Çfarë po ndodh në Selitë?

Kur i pyet për legalizimin e shtëpive kujtojnë se dokumentat i kanë dorëzuar 12 apo 13 vite më parë. Deri më sot nuk kanë marrë përgjigje nga ish-Alui ...
Gjatë transportimit për në spital, 19-vjeçarja me Covid përjeton tmerrin brenda në ambulancë, ja pamjet filmike

Gjatë transportimit për në spital, 19-vjeçarja me Covid përjeton tmerrin brenda në ambulancë, ja pamjet filmike

Një vajzë 19-vjeçare është abuzuar nga shoferi i ambulancës gjatë transportimit për në spital, pasi kishte rezultuar pozitive për Covid-19. Dyshohe ...
Covid-19/ Dëshmia tronditëse e qytetarit: Nëse do ta linim dajën ende në Spitalin Infektiv…

Covid-19/ Dëshmia tronditëse e qytetarit: Nëse do ta linim dajën ende në Spitalin Infektiv…

Një dëshmi tronditëse ka ardhur nga një qytetar (redaksia e Informim.al ka të gjitha të dhënat e këtij rasti) i cili kishte dajën e tij të shtruar në ...
1 2 3 103 10 / 1027 POSTS