Britanikët e pritën 2018 të dehur dhe me veshje që ekspozonin pjesë intime të trupit – pasuar nga dhuna dhe goditjet . Keqardhje si festimet kthehet në masakër

Britanikët e pritën 2018 të dehur dhe me veshje që ekspozonin pjesë intime të trupit – pasuar nga dhuna dhe goditjet . Keqardhje si festimet kthehet në masakër

Gjatë orës së parë të vitit të ri, Shërbimi i Ambulancës në Londër (LAS) tha se iu përgjigj 337 thirrjeve me një numër pacientësh të trajtuar për sëmu

EKSKLUZIVE Dëshmia dhe apeli mbi aksidentin e ndodhur në qendër të qytetit të Elbasanit, ku humbi jetën babai i tre fëmijëve, 42-vjeçari Altin Bahja. Vëllai i të ndjerit ka një thirrje për qytetarët Elbasanas.
Ju jetoni në një vend të lirë, mund të digjni një Kur’an para një xhamie/ Digjet qyteti pasi aktivistët e ekstremit të djathtë…
Nga Rudian Zekthi “Reforma në Arsim”

Gjatë orës së parë të vitit të ri, Shërbimi i Ambulancës në Londër (LAS) tha se iu përgjigj 337 thirrjeve me një numër pacientësh të trajtuar për sëmundje dhe lëndime të lidhura me alkoolin.

 

Së bashku me St John Ambulance, LAS tha se 295 pacientë u trajtuan në qendër të Londrës gjatë rrjedhës së festimeve të Vitit të Ri, me shumë u ndihmuan për të matur ose për t’u dhënë trajtim për lëndime të lehta para se të liroheshin.

 

Zëvendës drejtori i operacioneve Pauline Cranmer tha: “Ka qenë një natë e zënë për ne, dhe ne kemi marrë deri në 400 thirrje për një orë, kur normalisht marrim rreth 250.”

 

Paramjeksorët  punuan nga nëntë qendra trajtimi në kryeqytet.

 

Duke iu drejtuar londinezëve “të ndjehen mirë pas një nate të rëndë”, zonja Cranmer tha: “Ne do t’i inkurajojmë ata të marrin në konsideratë përdorimin e shërbimeve të tjera shëndetësore siç janë qendrat në këmbë ose thirrjen e NHS 111 për këshilla shëndetësore për të siguruar që mjekët tanë janë të lirë dhe në gjendje t’i përgjigjet pacientëve në kushte serioze dhe kërcënuese për jetën “. Tre persona u arrestuan duke dyshuar se ishin të dehur dhe të çrregullt, tetë persona të dyshuar për sulme – tre prej të cilave ishin dhunë në familje – dhe një 26 vjeçar u arrestua me dyshimin për hyrje të paligjshme në Britani të Madhe.

Princes Street, ku u zhvilluan festimet, u mbyll përkohësisht për këmbësorë në pasdite për shkak të “mbeturinave të motit”, por u hap përsëri për festën e mbrëmjes në rrugë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0