Author: redaksia

1 2 3 4 5 27 30 / 265 POSTS
Drejtoria e shëndetit publik në Gramsh nuk jep informacione mbi Checp-up

Drejtoria e shëndetit publik në Gramsh nuk jep informacione mbi Checp-up

Në rrethin e Gramshit, ka ende persona të moshave mbi 45 vjeç që nuk kanë kryer Check up in,ose e thënë në shqip anali ...
Turqi, inaugurohet sot aeroporti më i madh në botë

Turqi, inaugurohet sot aeroporti më i madh në botë

STAMBOLL-Me një kapacitet pritjeje prej 90 milionë pasagjerësh në vit, sot hapet aeroporti i ri i Stambollit, për të cilin presidenti turk, Recep Tayy ...
Ana e malit, nxënësit po “Braktisin” shkollat

Ana e malit, nxënësit po “Braktisin” shkollat

Emigrimi dhe numri në rënie i lindjeve kanë bërë që gradualisht shkollat 9-vjeçare në njësinë Administrative Ana e Malit pothuajse të boshatisen. P ...
Shtohet fatura nga koncesionet në shëndetësi

Shtohet fatura nga koncesionet në shëndetësi

Buxheti i shtetit po ngarkohet me fatura të papërballueshme të cilat po lindin nga koncesionet në shëndetësi. Për vitin 2018-ë, kostot shtesë të konce ...
Tatimet kontrolle në terren për qiratë

Tatimet kontrolle në terren për qiratë

Koha kur shumë pronarë apartamentesh nuk deklaronin kontratë qiraje duke shmangur tatimin në burim ka marrë fund. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ...
Mësuesja rreh me rrip nxënësin, ai braktis shkollën

Mësuesja rreh me rrip nxënësin, ai braktis shkollën

      Fiks Fare solli historinë e një djali nga Gjakova i cili është rrahur nga mësuesja e matematikës 3 vite më parë. Ai ...
Vdes në mënyrë tragjike i riu shqiptar në Francë, telefonata e fundit me familjarët

Vdes në mënyrë tragjike i riu shqiptar në Francë, telefonata e fundit me familjarët

Klidian Vladimir Jonuzi, lindur me 30.06.1992 në qytetin e Tiranës raportohet se ka ndërruar jetë këtë javë në Metz të Francës. Ai qëndronte për rr ...
A duhet të shpresojmë tek një Institucion Kushtetues i Pavarur, ku drejtuesi emërohet si pasojë e një marrëveshje politike ?

A duhet të shpresojmë tek një Institucion Kushtetues i Pavarur, ku drejtuesi emërohet si pasojë e një marrëveshje politike ?

Nga Gentian Sejrani Jemi njohur sot me mbylljen e hetimeve mbi shkaqet e vdekjes së të riut egjiptian nga Institucioni i Avokatit të Popullit. Nga ...
Lezhë/ Mjerimi dhe varfëria në familjen Osmani.

Lezhë/ Mjerimi dhe varfëria në familjen Osmani.

6 Pjestarët e familjes së Gentjan Osmanit në lagjen “Skenderbeg” në Lezhë jetojnë në kushte të mjerushme. Një dhomë e siguruar me qera nga ana e Bashk ...
2 orë në këmbë për tu shkolluar…

2 orë në këmbë për tu shkolluar…

Pakkush mbase e beson që ka fëmijë të cilët duhet vërtetë të sakrifikojnë e madje rrezikojnë për të marrë dije. I tillë është Elidon Ruçi, 12-vjeca ...
1 2 3 4 5 27 30 / 265 POSTS