Author: redaksia

1 25 26 27 28 29 43 270 / 424 POSTS
Ndotja nga plastika…

Ndotja nga plastika…

Studimet tronditëse që tregojnë se mikroplastika është gjithandej, duke ndotur detet dhe qiejt e botës, dalin në përfundimin se një rol në përhapj ...
LEZHË, SHKOLLA “FRAN IVANAJ” NË KUSHTE TË MJERUESHME

LEZHË, SHKOLLA “FRAN IVANAJ” NË KUSHTE TË MJERUESHME

150 nxënes të shkollës 9 vjeçare “Fran Ivanaj” në Ishull-Shëngjin në Lezhë do të mësojnë edhe këtë vit në kushte të mjerushme.   Ky tempull ...
FSHATI QË LINDI FISHTËN MBETET PA SHKOLLË

FSHATI QË LINDI FISHTËN MBETET PA SHKOLLË

Banorët e fshatit Fisht në Zadrim të Lezhës nuk e kanë pritur mirë lajmin për mbylljen e shkollës 9 vjecare At Gjergj Fishta një tempull dije që mban ...
DOMEN, SHKOLLA PA DRITA E PA UJË

DOMEN, SHKOLLA PA DRITA E PA UJË

Ndërsa viti shkollor nisi zyrtarisht këtë të Hënë në shkollën 9-vjecare të fshatit Domen të njësisë administrative Postribë nxënësit bëjnë mësim jasht ...
OMARAJ, FSHATI PA SHKOLLË

OMARAJ, FSHATI PA SHKOLLË

Fshati Omaraj në njësinë administrative të Postribës përvecse përballet prej vitesh me probleme sociale, këtë fillim viti të ri shkollor nuk e ka mund ...
E pazakontë në Gjermani, fëmijët protestojnë për prindërit: Luani me ne, jo me telefonat “

E pazakontë në Gjermani, fëmijët protestojnë për prindërit: Luani me ne, jo me telefonat “

Një protestë e pazakontë është zhvilluar nga një grup fëmijësh gjermanë të cilët kanë kërkuar që prindërit e tyre të luajnë me ta dhe jo me telefonat ...
Fokusimi i të rinjve tek arsimi profesional…

Fokusimi i të rinjve tek arsimi profesional…

Fokusimi i të rinjve tek arsimi profesional ka shënuar rritje. Në shkollën “Ali Myftiu” numërohen aktualisht 900 nxënës, 250 prej të cilëve në vitin e ...
Të gjithë kanë shkuar në shkollë në këtë ditë të parë të këtij sezoni të ri por Franko nuk ka mundur.

Të gjithë kanë shkuar në shkollë në këtë ditë të parë të këtij sezoni të ri por Franko nuk ka mundur.

Të gjithë kanë shkuar në shkollë në këtë ditë të parë të këtij sezoni të ri por Franko Kolaj nuk ka mundur. 10 vjecari nga fshati Samrisht ...
Mes skamjes , sëmundjes e në qiell të hapur…

Mes skamjes , sëmundjes e në qiell të hapur…

Varfëri dhe skamja janë ulur këmbëkryq në familjen Stefo në fshatin Dëllënjë të Novoselës. Janë katër gjysëm mure të cilat mbajnë në këmbë një çati, e ...
Kam shumë dëshirë të shkoj në shkollë… Rrezikon të humbasë shikimin si dhe të mbetet pa arsim…

Kam shumë dëshirë të shkoj në shkollë… Rrezikon të humbasë shikimin si dhe të mbetet pa arsim…

Alkisa ështe vajza,  e cila rrezikon të mbetet pa arsim për shkak të problemeve me shikimin.  Pamundësia ekonomike e privon nga cdo gjë , duke nisur n ...
1 25 26 27 28 29 43 270 / 424 POSTS