Author: redaksia

1 2 3 4 50 20 / 496 POSTS
“Libra falas”/ Nis aksioni i fshirjes, prindërit të irrituar

“Libra falas”/ Nis aksioni i fshirjes, prindërit të irrituar

Tani është fundi i vitit shkollor dhe prindërit bashkë me fëmijët e tyre kanë filluar punën për fshirjen e librave, pasi ato duhet të dorëzohen dhe do ...
Rregullat dhe procedurat e reja për dhënien e ndihmës sociale, ja kush përfiton

Rregullat dhe procedurat e reja për dhënien e ndihmës sociale, ja kush përfiton

Të mërkurën e kaluar në mbledhjen e radhës Këshilli i Ministrave ka miratuar një projektligj që ndryshon rregullat dhe procedurat për dhënien e ndihmë ...
Vaji i palmës, produkti ushqimor që po na “vret” çdo ditë nga pak.

Vaji i palmës, produkti ushqimor që po na “vret” çdo ditë nga pak.

Konsumatori shqiptar gjithnjë e më shumë po mashtrohet nga prodhuesit vendas dhe jo vetëm. Një përdorim të gjerë në industrinë ushqimore të vendit ton ...
Shkodër: Qendrat shëndetësore, pasdite të mbylluara

Shkodër: Qendrat shëndetësore, pasdite të mbylluara

Mbyllja e qendrave shëndetësore gjatë pasditeve bën që prindërit me fëmijë të sëmurë të drejtohen për konsulencë mjekësore drejt spitalit rajonal të S ...
Qentë pa maskë, ky “revolver” pa leje që po merr jetë njerëzish

Qentë pa maskë, ky “revolver” pa leje që po merr jetë njerëzish

Ndonjëherë ngjan sikur të drejtat e qenve respektohen më shumë se sa ato të njerëzve, ku një lehje e dhunuar duket se mbrohet më tepër se sa një indiv ...
“Qershori i harruar”

“Qershori i harruar”

NGA: Pranvera Berati Dje!  Gumëzhima! Këndi i lojrave plot me zëra fëmijësh. Disa mbanin tollombace në duar e të tjerë  balona. Vraponin e i gëzohe ...
Siguria ushqimore: Ja çfarë thotë drejtori  i AKU  Elbasan

Siguria ushqimore: Ja çfarë thotë drejtori i AKU Elbasan

Një temë shumë e diskutuar kohët e fundit në media është ajo mbi  sigurinë ushqimore. Në emisionin “Pa dorashka” drejtori i AKU Elbasan, Z. Firdus ...
Nga braktisja e të miturve te dhuna, ana tjetër e 1 qershorit

Nga braktisja e të miturve te dhuna, ana tjetër e 1 qershorit

1 qershori është festuar tradicionalisht në Shqipëri si Dita e Fëmijëve, por në mesin e aktiviteteve që përkujtojnë këtë ditë, si është në të vërtetë ...
Divorcet dhe martesat në Tiranë, periferitë “ruajnë” kurorën

Divorcet dhe martesat në Tiranë, periferitë “ruajnë” kurorën

Gjatë vitit të kaluar, vetëm në kryeqytet janë divorcuar 1691 çifte, një shifër kjo që ka pasur rënës në tre vitet e fundit. Por cilat janë njësitë q ...
Korçë:  AKU asgjëson 20 ton ushqime të skaduara

Korçë: AKU asgjëson 20 ton ushqime të skaduara

AKU në Korçë ka sekuestruar dhe asgjësuar 20 ton produkte të cilat nuk përmbushin kushtet e sigurisë ushqimore sa i takon konsumatorit. Janë rreth 11 ...
1 2 3 4 50 20 / 496 POSTS