Author: Redaksia

1 2 3 5 10 / 47 POSTS
Fituesja e Eurovizionit i përkiste marinës …

Fituesja e Eurovizionit i përkiste marinës …

Fituesi i Eurovizionit i përkiste marinës izraelite që shkaktoi masakrën e Gazës 2014Netta ishte pjesë e Ushtrisë që vrau më shumë se 400 palestinezë. ...
Dibër. Protestë e biznesit për taksat

Dibër. Protestë e biznesit për taksat

Qindra biznesmene , fermere dhe blegtore protestuan sot perpara Prefektures se Dibres. Me pankarta ne duar i bene thirrje Qeverise te terheqe vendimin ...
Raporti i Komisionit Evropian për Shqipërinë thot…

Raporti i Komisionit Evropian për Shqipërinë thot…

Raporti i Komisionit Evropian për Shqipërinë thot se Shqipëria ka për të bërë punë akoma më shumë,lexoni më poshtë rekomandimet e KE për “Të drejtat e ...
Gripi i Aussie / Britani spitalet mbyllin dyert e tyre për vizitorët dhe kishat ndalojnë shtrëngimet e duarve  për të frenuar epideminë

Gripi i Aussie / Britani spitalet mbyllin dyert e tyre për vizitorët dhe kishat ndalojnë shtrëngimet e duarve për të frenuar epideminë

Vetëm një pjesë e vogël e vendeve mbeten të pa infektuara nga virusi vdekjeprurës 'Aussie' pasi ky virus po përhapet me shpejtësi në të gjithë Mbretër ...
Zyrtarët saudit arrestojnë 11 princat pasi protestuan në një pallat mbretëror mbi masat shtrënguese duke përfshirë edhe detyrimin për të paguar faturat e tyre të shërbimeve.

Zyrtarët saudit arrestojnë 11 princat pasi protestuan në një pallat mbretëror mbi masat shtrënguese duke përfshirë edhe detyrimin për të paguar faturat e tyre të shërbimeve.

Autoritetet saudite kanë arrestuar 11 princa pasi protestuan në pallatin mbretëror në Rijad kundër masave shtrënguese duke përfshirë edhe pagesën e fa ...
Autori i “Fire and Fury” shprehet se… libri im do të rrëzoi presidencën e Trump. ‘

Autori i “Fire and Fury” shprehet se… libri im do të rrëzoi presidencën e Trump. ‘

Autori i librit Zjarri dhe Tërbimi, Michael Wolff, ështe shprehur se: biografia e tij shpërthyese e Shtëpisë së Bardhë do të rrëzoi presidentin Trump. ...
Muslimanët romë fitojnë rastin e diskriminimit kundër Malit të Zi

Muslimanët romë fitojnë rastin e diskriminimit kundër Malit të Zi

Strasburg, Budapest 6 dhjetor 2017: Një  familje rome, e  cila ishte ngacmuar nga fqinjët pasi ishin romë dhe muslimanë, kanë fituar rastin e tyre par ...
Një në pesë azilkërkues në Britani të deklaruar si minorenë kanë gënjyer për moshën dhe janë detyruar të kthehen në shtëpi.

Një në pesë azilkërkues në Britani të deklaruar si minorenë kanë gënjyer për moshën dhe janë detyruar të kthehen në shtëpi.

Një në pesë azilkërkues, të cilët gënjyen në lidhje me moshën e tyre duke thënë që janë minorenë, me qëllim qëndrimin në Mbretërinë e Bashkuar është e ...
Misteri i Romës, një studente e pastrehë kthehet sërish të jetojë në Suedi me babanë e saj dhe dëshiron të kthehet në universitet.

Misteri i Romës, një studente e pastrehë kthehet sërish të jetojë në Suedi me babanë e saj dhe dëshiron të kthehet në universitet.

Embla Jauhojarvi, studente suedeze, e cila u gjet duke fjetur  në rrugët e Romës, është shpërngulur në shtëpi dhe jeton me babain e saj. Embla Jauh ...
1 2 3 5 10 / 47 POSTS