1 2 3 106 10 / 1060 POSTS
Miliona euro të shpenzuara, hekurudha Fier-Vlorë është ende jashtë funksioni.

Miliona euro të shpenzuara, hekurudha Fier-Vlorë është ende jashtë funksioni.

Linja hekurudhore Fier-Vlorë eshte jashtë funksioni edhe pse kanë kaluar 2 vite nga afati i rehabilitimit dhe funksionimit të këtij aksi. Në Shtato ...
Piramidat  e Egjiptit u ndërtuan nga alienët/ Plas debati i fortë online

Piramidat e Egjiptit u ndërtuan nga alienët/ Plas debati i fortë online

Ministria egjiptiane e Bashkimit Evropian për Bashkëpunimin Ndërkombëtar Dr. Rania Al-Mashat dhe egjiptologu i njohur (studiues i historisë, gjuhës, l ...
E rëndë/ Elizabeta Hasani, romja pesë vjeçare që nuk përfshihet në pllakën përkujtimore në Mitrovicë.

E rëndë/ Elizabeta Hasani, romja pesë vjeçare që nuk përfshihet në pllakën përkujtimore në Mitrovicë.

Janë shënuar 21-vite nga ngjarja e llahtarshme në tregun e gjelbër të Mitrovicës ku ushtria dhe policia kriminele serbe, hodhën tre granata, ku mbetën ...
Një sakrificë dhe heroizëm që nuk duhet të kalohet thjesht si lajm kronike

Një sakrificë dhe heroizëm që nuk duhet të kalohet thjesht si lajm kronike

Nga Agron Hoxha Një 39 vjeçar, baba i katër fëmijëve po kthehej me motorr nga qyteti ku kishte blerë disa ushqime për familjen dhe dhurata për fëmi ...
Dhuna e policisë bashkiake Tiranë ndaj ricikluesit rom. Prokuroria mbyll hetimet.

Dhuna e policisë bashkiake Tiranë ndaj ricikluesit rom. Prokuroria mbyll hetimet.

Minoriteti egjiptian dhe ai rom janë më të diskriminuarit në Shqipëri referuar vendimeve të Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi. Vitet e fundi ...
“Mos u përulni para mjekëve o njerëz dele”/ Miku i mësuesit që humbi jetën nga Covid-19 ngre akuza të forta: Gazjoni vdiq se atyre ju desh…

“Mos u përulni para mjekëve o njerëz dele”/ Miku i mësuesit që humbi jetën nga Covid-19 ngre akuza të forta: Gazjoni vdiq se atyre ju desh…

Miku i profesorit të Medresesë Shkodër, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë si pasojë e humbjes së betejës me Covid-19, ka bërë një postim prekës në ...
“Mos u përulni para mjekëve o njerëz dele”/ Miku i mësuesit që humbi jetën nga Covid-19 ngre akuza të forta: Gazjoni vdiq se atyre ju desh…

“Mos u përulni para mjekëve o njerëz dele”/ Miku i mësuesit që humbi jetën nga Covid-19 ngre akuza të forta: Gazjoni vdiq se atyre ju desh…

Miku i profesorit të Medresesë Shkodër, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë si pasojë e humbjes së betejës me Covid-19, ka bërë një postim prekës në ...
Elbasan/ Gjendet arma që u qëllua për vdekje Emiljano Ramazani, arrestohen dy persona

Elbasan/ Gjendet arma që u qëllua për vdekje Emiljano Ramazani, arrestohen dy persona

Policia e Elbasanit ka gjetur dhe sekuestruar armën e zjarrit me të cilën autorët kryen vrasjen e Emiljano Ramazanit më datë 20 korrik 2020. Sipas ...
“Protesta e Këpucëve” qytetarët kërkesa për të luftuar ‘krizën klimaterike’

“Protesta e Këpucëve” qytetarët kërkesa për të luftuar ‘krizën klimaterike’

“Vepro tani për klimën” ishte slogani i “Protestës së këpucëve” e cila u mbajt mbasditen e sotme në sheshin ‘Skëndërbej’. Në këtë protestë ishin të pr ...
Tiranë, qyteti ku shoqërohesh në polici dhe mbahesh me orë të tëra brenda, sepse po ikën në shtëpi.

Tiranë, qyteti ku shoqërohesh në polici dhe mbahesh me orë të tëra brenda, sepse po ikën në shtëpi.

Tiranë, qyteti ku shoqërohesh në polici dhe mbahesh me orë të tëra brenda, sepse po ikën në shtëpi. Bislimi, aktivisti i shoqëruar dje në polici, l ...
1 2 3 106 10 / 1060 POSTS